Hizmetler

GRUP KOÇLUĞU

 Konu odaklı farkındalık geliştirmek amacıyla bir araya gelen bireylerden oluşan topluluğa yapılan koçluk hizmetidir.

Her birey o konu odağında potansiyelini ortaya çıkarmaya ve çözümlere ulaşmaya çalışır. Koçun görevi tüm yetkinliklerinin yanı sıra tüm grup üyelerinin ilgili konu odağında kalmaları ve performans göstermelerini sağlamaktır. Özellikle kurumlarda aynı konu özelinde koçluk hizmeti alacak kişilerin birlikte almasını sağlayarak maliyetin düşürülmesini sağlayan bir yöntemdir.

Kurumlar dışında ortak bir konu dahilinde bir araya gelen genel bir gruba da yapılır. Yine amaç birlikte aynı yolculuğa çıkmak ve konu hedefinde ilerlemek, çözümlere ulaşmaktır. Birlikte olmanın zenginliğini deneyimleyen gruplar daha hızlı ilerleme kaydederler.

15 günde bir Tulparas Danışmanlık çatısı altında yaptığımız "grup buluşmaları" için bize ulaşabilirsiniz.

 


KİMLER ALMALI?

  • Grup koçluğu konusuna ihtiyaç duyduğunu düşünen herkes.
  • Kurumsal aidiyet duygusu için kurumlarla çalışanların özel koçluk buluşmaları planlanabilir.


DETAYLAR: 

- Süre: 45-60 dk /seans
- Katılım: 3kişi (min.) / 50 kişi (max)


TAKIM KOÇLUĞU

Aynı hedefe yönelik birlikte çalışan ve aynı yöne bakan bireylerden oluşmuş topluluğun takım olduğu tanımdan hareketle bu takımlara yapılan koçluk hizmetidir.

Takımları ortak hedefe, doğru motivasyonla harekete geçirmek ve o hedefe ulaşmalarını sağlamak, ve takım üyelerinin liderlik yeteneklerini geliştirmek amacı ile hazırlanmıştır.

Kurum içindeki takımların, “takım olmalarını” destekleyen, birlikte gelişmelerini, daha uyumlu çalışmalarını ve verimli sonuçlar almalarını sağlayacak bir süreç programıdır.

Takımı daha yüksek düzeyde bir performansa taşımak istiyorsanız, eğer iş ilişkisi “tıkandıysa” ya da takım içi  bir anlaşmazlık söz konusuysa ve bilinen çözümler işe yaramıyorsa, koçluk süreci hedefinizi gerçekleştirmede sizi destekleyecek güçlü bir yöntemdir.
 

KİMLER ALMALI?

  • Departman içi sorunlar yaşayanlar (yetki-sorumluluk belirsizlikleri, iş akış problemleri, görev tanımı çaışmaları… v.b.) için önerdiğimiz bir hizmet alanıdır.
  • Aile içi iletişim sorunları yaşayanlar,
  • Arkadaşlar arası kararsızlık ve eyleme geçememe halleri yaşayanlar (ortak girişimcilik hedefleri gibi)
  • Büyümek-gelişmek isteyen iş ortakları 


DETAYLAR: 

- Süre: 45-60 dk /seans
- Katılım: 3kişi (min.) /10 kişi (max)

Hizmet alacakların ön anlaşma formunu okumaları ve imzalamaları önemlidir.

 


GRUP/TAKIM KOÇLUĞU

İşleniyor...